dla pięknego zdrowia - skrzyp

14:54

skrzyp

Charakterystyczny dźwięk skrzypienia głównie kojarzy nam się ze starymi drzwiami czy podłogą. Jest jednak pewna roślina, która po potarciu, zaczyna skrzypieć. Zrywana w lipcu jest najgłośniejsza — nabrzmiewa wtedy sokami oraz krzemionką, odpowiedzialną za cały hałas. Oto skrzyp, roślina dla zdrowia i urody.

Gdy dinozaury rządziły światem, skrzypy osiągały ogromne rozmiary i przypominały palmy. Dziś te niewielkie polne rośliny w pierwszej fazie wzrostu upodabniają się do grzybów o cienkiej nóżce i podłużnym kapeluszu. Wraz z rosnącymi temperaturami mocno się rozwijają i przybierają wygląd miniaturowej choinki. Skrzyp najczęściej spotkamy niedaleko zbiorników wodnych i torfowisk. Zazwyczaj chowa się między trawami lub tworzy zielone polany z bliska wyglądające jak miniaturowe zagajniki.

Z suszu skrzypu polnego można przygotować smaczne, zielone napary, a z nich tonik do cery naczynkowej, kąpiel antycellulitową czy okłady dla urody, a nawet prozdrowotne nalewki. Skupiając się na piciu naparów ze skrzypu polnego, warto powiedzieć o jego właściwościach wspomagających pracę nerek i całego układu moczowego. A co za tym idzie, ułatwianiu usuwaniu z organizmu niepożądanych produktów przemiany materii. Napar ze skrzypu to uciecha dla naszego organizmu, a przy okazji dla urody.

Skrzyp polny to silnie działająca roślina i picie naparu z jednej saszetki (ok. 2 gramy) dziennie, szybko pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Dodatkowo zawarta w nim krzemionka, której trudno szukać w innych roślinach, wzmacnia naszą skórę, włosy i paznokcie by rosły silne i zdrowe. Dlatego skrzyp pijemy dla długiego zdrowia i urody.

Choć do pełni lata i skrzypiących łąk jeszcze musimy poczekać, już dziś warto sięgnąć po suszone “choinki”. Nawet jeżeli nie dla nas samych, to naparem ze skrzypu opryskajmy chore rośliny ogrodowe, które skrzyp wspomaga w walce z grzybami czy rdzami.
Obsługiwane przez usługę Blogger.